Skip to content

GEOTHERMICA Jeotermal Enerji Ar-Ge Projeleri 2019 Çağrı İlanı

 
  • 17.7.2019
  • 638
GEOTHERMICA Jeotermal Enerji Ar-Ge Projeleri 2019 Çağrı İlanı

   Avrupa Birliği Ufuk2020 Programı kapsamında, TÜBİTAK’ın da katıldığı bir proje olan GEOTHERMICA, Avrupa ülkeleri arasında jeotermal enerji ile ilgili sanayinin yürüttüğü çalışmalarda araştırma ve geliştirme ortaklıklarının kurulması ve jeotermal enerji ile ilgili sanayi uygulamalarının arttırılması amacıyla oluşturulmuştur. GEOTHERMICA projesi, jeotermal enerji ile ilgili tematik alanlarda çalışılmasını, uluslararası Ar-Ge işbirlikleri için ayrılan yerel ve bölgesel desteklerin yönlendirilmesini ve ulusal destek mekanizmaları arasında uzun süreli işbirliklerin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

 

ÇAĞRI HAKKINDA BİLGİ

  GEOTHERMICA kapsamında, jeotermal enerji teknolojileriyle ilgili alanlardaki Ar-Ge projelerinin destekleneceği bir çağrı başlatılmıştır. Proje çağrısına, GEOTHERMICA çağrısına katılan ülkelerden en az 3 farklı ülkeden olmak üzere, en az 3 katılımcıyı içeren tüm konsorsiyumlar katılabilecektir.

 

ÇAĞRI TAKVİMİ

  13 Eylül 2019 13:00 UTC1 : Proje ön başvurularının son teslim tarihi (www.geothermica.eu adresinde yer alan Elektronik Kayıt Sistemine yüklenecektir) 20 Eylül 2019: Türkiye’den katılan firmalar tarafından TÜBİTAK’a ön kayıt başvuruları için son tarih. 11 Kasım 2019: Ön başvuruların sonuçlarının başvuru sahiplerine GEOTHERMICA koordinatörü tarafından açıklanması. 31 Ocak 2020 13:00 UTC1 : Proje önerilerinin başvurularının yapılabilmesi için son tarih.

Detaylı bilgi için: http://GEOTHERMICA Jeotermal Enerji Ar-Ge Projeleri 2019 Yılı Çağrı İlanı www.geothermica.eu/call-to-action


17 Temmuz 2019 Çarşamba