Skip to content

KAPADOKYA TEKNOPARK TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSLERİNİN ETKİNLİĞİNİN ANALİZİ KAPANIŞ ÇALIŞTAYI’NDA

 
  • 14.1.2020
  • 495
KAPADOKYA TEKNOPARK  TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSLERİNİN ETKİNLİĞİNİN ANALİZİ KAPANIŞ ÇALIŞTAYI’NDA

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü adına Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından yürütülen Teknoloji Transfer Ofislerinin Etkinliğinin Analiz Edilmesi konulu araştırma kapsamında elde edilen sonuçların ülke genelindeki Teknoloji Transfer Ofisi yöneticileri ile birlikte değerlendirdiği çalıştay, 14 Ocak 2020’de Bilkent Cyberpark’da düzenlendi.

Kapadokya Teknopark adına Genel Müdür Doç. Dr. Metin DUYAR ve Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cevahir ALTINKAYNAK’ın katıldığı çalıştayda ülke genelindeki TTO’lardan ve paydaşlardan elde edilen bilgiler Teknopark ve TTO yöneticileri ile paylaşılmıştır.

Tüm gün süren çalıştayda katılımcılarla, 63 TTO ile yapılan mülakat sonuçları, 50 TTO tarafından doldurulan veri formu sonuçları, 200 üzerindeki paydaş ile yapılan toplantı ve görüşmeler sonucu elde edilen veriler paylaşılmıştır.

Sonuç değerlendirme çalıştayının son kısmında ise TTO ve paydaşlara ait verilerin analiz ve sentezinin yanı sıra farklı ülke TTO politikaları ve TTO örnek uygulamaları ile ilgili olarak derlenen veriler katılımcılara aktarılmıştır.


14 Ocak 2020 Salı