Skip to content

KAPADOKYA TEKNOPARK’TAN NEVŞEHİR’DEKİ FEN LİSELERİNE BİLGİLENDİRME ZİYARETİ

 
  • 16.1.2020
  • 501
KAPADOKYA TEKNOPARK’TAN NEVŞEHİR’DEKİ FEN LİSELERİNE BİLGİLENDİRME ZİYARETİ

Kapadokya Teknopark, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sanayi ve Teknoloji Stratejisi doğrultusunda Nevşehir’de bulunan fen liselerine yönelik tanıtım, farkındalık ve bilgilendirme ziyaretlerine başlamıştır.

Bu strateji doğrultusunda Kapadokya Teknopark, uzman personeli, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ndeki akademik bilgi birikimi ve araştırma altyapısı olanakları ile fen lisesi öğrencilerinin sanayi ve teknoloji alanında kariyer modeli oluşturmalarına yardımcı olmayı, yenilikçiliğin ana unsurları olarak kabul edilen ilişkilendirmek, sorgulamak, gözlemek, paylaşmak ve denemek hususlarında yetkinliklerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu kapsamda 15.01.2020 tarihinde Kapadokya Teknopark uzmanları tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi ve Ürgüp Tesan Fen Lisesi okul yöneticileri ile birlikte 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Döneminde ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabakata varılmıştır. Yapılacak çalışmaların ilkini oluşturacak olan öğretmenlerin Kapadokya Teknopark’a yapacakları ziyaretler planlanmıştır. Fen Lisesi Öğretmenleri ve Kapadokya Teknopark uzmanlarının katılacağı toplantı sonrasında fen lisesi öğrencilerine uygun teknoloji odaklı programlar planlanacaktır. Ayrıca Kapadokya Teknopark tarafından düzenlenen Kapadokya 1.Ar-Ge Proje Pazarı ile bilgi paylaşımında bulunulmuştur.


16 Ocak 2020 Perşembe